Léčba jizev, strií a hlubokých vrásek

Jizvy různé velikosti a typu včetně strií nyní mohou být ošetřeny jedním laserovým přístrojem, který disponuje dvěma paprsky, které se navzájem doplňují a umožňují tak dosáhnout optimálního výsledku. Aplikace laseru je neinvazivní metoda, která se provádí ambulantně a nevyžaduje pracovní neschopnost.
Cena: 2000 Kč
Popis

Jsou jizvy a strie, které člověku na sebevědomí opravdu nepřidají. Nejen že je problém jít do bazénu, sauny, fitness centra a obdobných zařízení, ale navíc vznikají i komplikace při navazování a udržování partnerství. Některé ženy i děvčata jsou z jizev a strií opravdu nešťastné.

Jizvy se na těle objevují v důsledku hojivého procesu, který byl spuštěn větším poškozením povrchu kůže. Podle jejich vzhledu, dělíme jizvy na:

  • Hypertrofické – vystupují nad okolní pokožku, často se objevují po operacích, kdy dojde k nadměrné tvorbě vaziva
  • Hypotrofické – vytváří propadliny, patří sem i typické jizvy po akné
  • Keloidní – vazivová tkáň je po zhojení velmi nerovnoměrná, vystupuje v nepravidelných hrbolcích nad povrch pokožky

Strie jsou specifickým druhem jizev, jelikož nevznikají poraněním kůže z vnějšku tak jako výše uvedené, ale za jejich vznikem stojí výrazná změna povrchu kůže, ať už jde o zvětšení či zmenšení. I když je kůže elastická a tudíž k tahu odolná, u většího zatížení se ve vrstvě zvaná škára neboli dermis objevují trhlinky, které neproniknou nejsvrchnější vrstvou pokožky epidermis. Nejčastěji se strie tvoří v období těhotenství, při rychlém růstu, hormonálních změnách, přibrání na váze a obezitě či prudkém zhubnutí. U mužů se strie tvoří mnohem méně, ale například při intenzivním cvičení a značném nárůstu svalové hmoty se mohou rovněž vyskytnout. Typická místa, která jsou striemi nejvíce zasažena bývají břicho, hýždě, prsa, ramena a boky.

Jak to funguje
V zásadě platí, že čím je jizva mladší tím lepšího výsledku bývá dosaženo. Vhodná metoda laserové léčby se volí dle typu jizvy. Laser FOTONA SP DYNAMIS PRO má proto v sobě zakomponované dva druhy paprsků, jejichž kombinací se dosahuje optimálního účinku. Vystouplé hypertrofické a keloidní jizvy dokáže erbiový paprsek zbrousit. Jizvy navíc ztrácí svou červenou barvu.  U propadlých jizev a strií laser díky cílenému působení nastartuje novotvorbu kolagenu, jež vede k jejich zatažení a vyrovnání s okolním povrchem pokožky.

Rady pro pacienta
Pacient se musí předem objednat ke konzultaci s lékařem, který bude ošetření provádět. Na konzultaci se klient od ošetřujícího lékaře dozví veškeré potřebné informace. Tato konzultace je hrazená pacientem.
Pacient musí mít před samotným výkonem odstraněny veškeré tělové krémy, masti, make-up či jiné látky v místech, kde bude prováděn výkon (odlíčení či odstranění látek je samozřejmě možné i u nás na klinice).
Na vyžádání nebo v případě ošetření větších ploch bude použita znecitlivující mast EMLA.
Pacient není nijak omezen v běžných aktivitách a může se ihned po ošetření vrátit do práce.
Doporučené je po ošetření chránit pleť krémem s vysokým UVP. Následně je nutné se zcela vyhnout saunování a nenavštěvovat solárium.
Další doporučení a informace budou předány lékařem následně po ošetření.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.


TOP