Operace očních víček

Operace očních víček neboli blefaroplastika patří k nejžádanějším zákrokům v plastické chirurgii. Primárně řeší pokles kůže na horních i dolních víčkách. Víčka se mohou operovat zvlášť nebo i zároveň. Zákrok mimo estetické stránky má i léčebný efekt, jelikož odstraňuje tlak povislých horních víček na oči, který může způsobovat jejich bolestivost. Navíc bývají pacienti příjemně překvapení, jak se jim po zákroku rozšíří zorné pole.
×
Typ zákroku
Popis

Operace dolních očních víček – klasická operace
Při operaci dolních víček odstraníme nadbytečnou kůži v oblasti dolních víček a výkon doplňujeme o odstranění tukových polštářků v této oblasti. Při výkonu částečně vyhlazujeme i vrásky kolem očí, a v případě nutnosti i vypínáme okrouhlý sval oční, nebo provádíme zpevnění vazu koutku oka. Zákrok se na GIA clinic provádí jako ambulantní, na přání pacienta může být proveden v tzv. analgosedaci – částečné uspání pacienta, kdy může být za dvě hodiny odvezen domů i v celkové anestezii. U operace v celkové anestezii je nutný jednodenní následný pobyt na GIA clinic.

Operace dolních očních víček (blefaroplastika) laserová operace
Zlepšení vzhledu dolních očních víček. Při operaci dolních víček na GIA clinic při využití laseru odstraňujeme tukové polštářky v oblasti dolních víček a působením laseru redukujeme volnou kůži v této oblasti, řez je veden z vnitřní strany víčka bez zřetelné jizvy. Výhodou oproti klasické operaci je, že po zákroku nezůstává žádná viditelná jizva, pacient je operován v analgosedaci pod kontrolou anesteziologa, bez nutnosti pobytu na GIA clinic a zkracuje se doba hojení. Na tento typ zákroku je třeba přesně vybrat klinický nález. Tam, kde je žádoucí více redukovat kožní převis, je výhodnější klasická operace.

Operace horních očních víček
GIA clinic nabízí zlepšení vzhledu horních očních víček odstraněním kožních nadbytků horních víček se současným odstraněním tukových váčků, v případě potřeby zpevnění nebo posun vazu zevního očního koutku. Tato operační metoda je nejvíce žádaná, přináší klientům úlevu od tíhy očních převisů a váčků. Po operaci se cítí mladší a velmi svěží.

Rady pro pacienta
Před operací nebudete brát léky, které způsobují snížení srážlivosti krve (acylpyrin, warfarin atd.).
Je vhodné před zákrokem přestat kouřit, aby se dobře prokrvené tkáně mohly rychleji hojit.
Dále si pořiďte sluneční brýle, gelové sáčky na chlazení, sterilní gázu, borovou vodu. Po operaci si zajistěte odvoz, protože není vhodné několik dnů řídit.
Po operaci se stehy odstraňují asi 7. den. Otoky a podlitiny jsou viditelné hlavně v prvních dnech po operaci, po 14 dnech jsou již velmi malé.
Alespoň 7 dní nepoužívejte make-up.
Vyhněte se po jeden týden namáhavým aktivitám.
Pokud nosíte kontaktní čočky, nenasazujte si je alespoň 2 týdny.
Několik dní spěte s výše podloženou hlavou.
Aplikujte předepsané kapky a masti.
Oči si netřete ani neškrabte.
Celkový vzhled víček se hodnotí po 3 až 6 měsících, kdy dojde k úplnému zhojení jizev.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

FOTOGALERIE 


TOP