Otoplastika (operace ušních boltců)

Operace ušních boltců nazývaná též otoplastika upravuje odchylky v postavení a tvaru ušních boltců, které mohou být vrozené či získané, například po úrazu. Nejčastěji operaci probíhající v lokální anestézii podstupují děti po dosažení věku 5 let.
Cena: 19000 Kč
Popis

šní boltce dokáží velmi ovlivnit vzhled osoby. Pokud svou velikostí, tvarem či postavením celkový vzhled narušují nebo přitahují nežádoucí pozornost, která se obzvláště špatně snáší v dětství, je vhodné operaci podstoupit. Otoplastika se vypořádává nejčastěji s odstátými ušními boltci, řeší však i případy, kdy se ušní boltce řádně nevyvinuly nebo došlo k jejich malformaci.

Vrozené odstáté ušní boltce je vhodné řešit mezi 5  –  10 rokem dítěte, protože v dospělosti bývá hojení po zákroku bolestivější. Výše uvedené je způsobeno vývojem nervových zakončení v ušním boltci.

Jak otoplastika probíhá

Zákrok běžně probíhá v lokální anestézii a jen výjimečně v celkové. Při operaci odstávajících uší se řez provede v záhybu za ušním boltcem. Finální jizva tudíž vidět není, protože je skryta. Následně dojde odstranění nadbytečné kůže a uvolnění chrupavky. Pro dosažení i tvarové změny boltce přistupuje chirurg k modelaci chrupavky. Dle potřeby volí buď invazivnější techniku řezu chrupavkou, nebo méně invazivní postup, kdy dojde jen k výbrusu chrupavky, aby se stala tvárnější. Chrupavka se tvaruje pomocí vhodně umístěných stehů, které mají za úkol vytvořit přirozený vzhled ušního boltce. Změna ušního boltce po zákroku je trvalá.

Rady pro pacienta
Pacient se musí předem objednat ke konzultaci s lékařem, který bude ošetření provádět. Na konzultaci se klient od ošetřujícího lékaře dozví veškeré potřebné informace. Tato konzultace je hrazená pacientem.

Před operací
Umyjte si hlavu, po operaci to nějakou dobu nebude možné.
Přestaňte kouřit, protože kouření snižuje průtok krve v kůži a tím zpomaluje hojící proces.
Neberte žádné prášky, které snižují srážlivost krve (např. Acylpyrin). Mohlo by dojít ke krvácení.
Zařiďte si odvoz domů a někoho, kdo by s Vámi zůstal během první noci Vaší rekonvalescence.

Po operaci
Budete mít na hlavě obvazy, které poskytnou uším ochranu.
Při bolestech si vezměte léky, které Vám doporučí doktor.
Vyhýbejte se všemu, co by mohlo vytvořit tlak na Vaše uši. Nespěte na boku, noste oblečení na zapínání, které se nemusí přetahovat přes hlavu.
Obvazy se se odstraní po několika dnech. V té době budou Vaše uši zřejmě zarudle a oteklé. Následně budete nosit speciální elastickou čelenku, která Vám bude zakrývat uši. Čelenku můžete nosit na noc až po dobu 6 týdnů.
Při kontrole doktor určí, kdy se můžete vykoupat a kdy se budou vytahovat stehy.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

FOTOGALERIE


TOP