Operace zvětšení rtů (Permalip)

Zákrok se provádí, když si pacientka přeje trvalé zvětšení rtů. Do rtů se zavádí jemný silikonový implantát, který byl speciálně vyvinut tak, aby se dokázal funkčnosti rtů maximálně přizpůsobit . Klientka si může vybrat z několika velikostí implantátů, které jsou fyziologicky tvarované, čímž rty získávají nejen velikost, ale i pěkné kontury.
×
Typ zákroku
Popis

Rty mohou být vylepšeny pomocí různých výplní či autologním tukem. Jedná se o způsoby dosahujících velice pěkných výsledků, ale časem je nutné zákrok opakovat. Pokud si budete přát změnu trvalou a váš doktor tento zákrok doporučí, nabízí se implantáty PermaLip™.

Zvětšování rtů pomocí silikonových implantátů je u nás relativně novou metodou. V zahraničí se však tento typ zákroku úspěšně provádí už od roku 2002. Implantát PermaLip™ je produktem americké společnosti SurgiSil. Implantáty prošly rozsáhlým testováním a obdržely jak evropské tak americké certifikáty kvality CE a FDA. PermaLip™ je vyráběn z měkkého silikonového elastomeru. Speciálním procesem se dosahuje přirozeně tvarovaného implantátu s hladkým neporézním povrchem. Povrch zabraňuje nežádoucímu prorůstání tkáně do implantátu. Užitá technologie výroby znemožňuje, aby se implantát roztrhnul nebo splasknul. V nabídce se nachází několik velikostí.

Aplikace implantátu
Zákrok probíhá v lokální anestézii a celkově zabere asi 30 minut. Lékař začíná malými řezy v koutcích úst, kterými implantát protáhne. Implantát umísťuje do středu rtů, aby působily co nejpřirozeněji a klientka netrpěla nepříjemnými pocity. Na závěr uzavře drobné řezy stehy, obvykle stačí na každé straně jen jeden. Jizvy po řezech nejsou viditelné. Otok rtů vymizí do týdne. Po několika měsících si sama klientka implantátu není vědoma.
Výhoda zákroku spočívá v jeho vratnosti. Jestliže se pacientka časem rozhodne implantát vyjmout, nebo jej nahradit větším, může jí lékař vyhovět. Samotném vyjmutí trvá 10 minut. Pokud jde o výměnu implantátu, lze provést vyjmutí starého implantátu a zavedení nového v jednom zákroku.

Rady pro pacienta
Týden před operací nebudete užívat léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou nebo ibuprofen.
1 den před operací začnete užívat tablety Zoviraxu.
Před operací si důkladně očistěte obličej, žádný make-up.
Nekuřte. Kouření zhoršuje hojení. Platí před operací i po ní.
Mějte připraveny léky na bolest, antibiotika, antivirotika, Framykoin, peroxid vodíku, drcený led nebo chladící sáčky, vazelínu či balzám na rty, dětský kartáček.
Po operaci buďte po zbytek dne v klidu.
Druhý den se můžete věnovat běžným činnostem.
2 týdny se vyhýbejte náročným fyzickým aktivitám.
Spěte týden s hlavou ve zvýšené poloze.
Stravu vybírejte v první dny měkkou a kašovitou, aby se omezily žvýkací pohyby.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

 


TOP