Redukce prsou

Zákrok je vhodný zejména pro ženy s velkým poprsím, které se chtějí cítit zdravotně lépe. Operací docílíme menšího zatížení páteře spojeného s úlevou od bolestí zad. Jde o operativní zlepšení tvaru a celkového vzhledu prsou spojené se zmenšením objemu prsou. Výkon je spojen s jednodenním pobytem na GIA clinic a trvá asi 2 hodiny s minimálními riziky pro klientku.

Skoro jako jediní v ČR využíváme tzv. PEKTORÁLNÍ BLOK = typ lokální neboli místní anestezie, která je aplikována anesteziologickým lékařem přímo do místa operačního výkonu – prsou – proto je u nás tento výkon pro klientku ještě méně bolestivější. Tento typ anestezie dostanete od GIA clinic jako bonus.

Ceny zákroků jsou uvedeny v Kč, včetně anestezie a DPH.
×
Typ zákroku
Popis

Zmenšení (redukce) nadměrných či neforemných prsou spolu s modelací velkých prsou bývají často operace, které jsou ženám doporučované ze zdravotních důvodů (mohou být tedy hrazené i zdravotní pojišťovnou).
Velká a těžká ňadra jsou získaná z nadměrného snížení hmotnosti, genetických dispozic, četných porodů a podobně.
V mnoha případech způsobují bolesti páteře, hlavy, dušnost, otoky dolních končetin, problémy při sportu a mimo jiné je oblast podprsní rýhy pod velkými prsy náchylná na ekzémy a infekce. Vedle zlepšení či úplného odstranění zdravotních potíží se může žena po operaci těšit samozřejmě i z estetického výsledku, který ji jistě zvýší sebevědomí, navrátí ji pocit atraktivnosti, zlepší harmonii těla a kvalitu života.
Principem redukce prsou je vytvoření lepšího vzhledu poprsí – prsa jsou plná a pevná, nadzvednutá a mají velikost dle přání klientky.
Tuto operaci může podstoupit každá žena po skončení vývoje mléčných žláz, tedy od 18ti let (je však možné operovat dříve avšak po dohodě s rodiči).
Dohoda mezi samotnou klientkou a operujícím lékařem je při předoperační osobní konzultaci, kde jsou probrány veškerá doporučení a možnosti, které vyplývají samozřejmě z přání klientky a jejich proporcí (rozhodující je stávající tvar a velikost prs před operací).

Před operačním zákrokem
Prvním krokem je předchozí konzultace, jejímž hlavním cílem je maximální informovanost klientky – o průběhu chirurgického zákroku, o vedení chirurgických řezů, o rizikách zákroku, kontraindikacích, o anestezii a případných komplikacích.
Klientka musí mít od svého praktického lékaře obecné běžné předoperační vyšetření (základní laboratorní vyšetření, EKG, RTG plic, sonografické vyšetření, mamografické vyšetření a jiné). Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku operované osoby.
Doporučené je vysazení všech léků, které zvyšují krvácení – nutná domluva s praktickým lékařem.
Je vhodné vysazení antikoncepce, která až 4 x zvyšuje riziko embolizace (samotné vysazení má smysl alespoň dva měsíce před výkonem a musí být na základě domluvy s gynekologem).
Před zákrokem by neměla klientka hladovět a držet nějaké dietní režimy a měl by se chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu.
Aktuální zdravotní stav – důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním či infekcí - odstup od operace po prodělaném infekčním onemocnění 2 – 3 měsíce.
Před výkonem musí být klientka lačná – nesmí nic jíst, pít ani kouřit (alespoň 6 hodin). 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, nelíčit se a mít odlakované nehty (na rukou i nohou).
Před operací odložit snímatelné protézy, brýle, šperky, kontaktní čočky, naslouchadla.

Průběh operačního zákroku
Modelace poprsí je chirurgický zákrok prováděný v celkové anestezii.
Obecně je tento chirurgický výkon na naší GIA clinic s.r.o. spojen s jednodenním pobytem, kde se o klientky po celou dobu individuálně a s patřičnou taktností velmi rádi staráme.
S klientkou je pořízena důkladná fotodokumentace a pečlivý lékařský nákres fixem na kůži v oblasti prsou.
Opět je klientce vysvětleno, co a jak bude probíhat, kde budou vedeny řezy a podobně.
Řezy jsou nejčastěji vedeny v podobě obraceného písmene „T“.

Na GIA clinic s.r.o. jsou do operované oblasti zavedeny drény, které odvádí tkáňový sekret a krev (odvod těchto tekutin napomáhá hojení a eliminuje případně vzniklé záněty).
Rány (řezy) jsou uzavřeny vstřebatelnými stehy – při převazech se tedy klientka nemusí bát bolestivosti.
Operační rány jsou překryty speciálními náplastmi.
Redukovanou část prsní žlázy (povislé kožní stěny, nadbytečná tuková část i část prsní žlázy) odesíláme po výkonu k histologickému rozboru.
Samotná operace zpravidla trvá 2 – 3 hodiny.
Po zákroku (ještě na operačním sále) je klientce poprsí zafixováno elastickými bandážemi, které jsou druhý den odstraněny a klientka ihned poté začíná nosit speciální zpevňující podprsenku (klientce ji předem individuálně objednáváme u nás na klinice na základě poměření lékařem v den konzultace) – a následuje fáze pooperační péče samotnou klientkou.

Po zákroku
GIA clinic s.r.o. doporučuje, aby si klientka připravila domácnost tak, aby alespoň 7 – 14 dní nemusela namáhat svaly rukou a hrudníku a vykonávat náročnější domácí práce (mytí nádobí, oken, vysávání a podobně).
Návrat do zaměstnání, řízení automobilu, sexuální aktivitu doporučujeme až po 7 – 14 dnech. Samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost hrudníku klientce, ve většině případů, ani nedovolí aktivitu dříve, nežli po zmíněných 2 týdnech – pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře.
Domácí pooperační péče je nedílnost součástí úspěchu každého chirurgického zákroku.
Fyzickou aktivitu a aktivní sport doporučujeme provádět ve zpevňující podprsence a to minimálně po 6 – 8 týdnech po zákroku.
V domácím prostředí je bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 – 3 dnů).
Speciální zpevňující podprsenku klientka nosí nejméně 6 týdnů (lépe 8 týdnů) a sundává ji jen minimálně (pro potřebu osobní hygieny).
Další doporučení a informace (péče o jizvy, slunění a jiné) budou předány lékařem následně po operaci.
Výsledek chirurgického zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o. avšak celkový výsledek hodnotíme po 3 měsících po operaci.
Po redukci prsou doporučujeme každoroční sonografické vyšetření prsou.

Kontraindikace zákroku
Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu.
Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou – zájemkyní o daný výkon.

V den operace si vezměte s sebou

    • předoperační vyšetření (pokud jste jej již neposlala emailem)
    • léky, které klientka pravidelně užívá (vzít si ranní dávku a zapít malým množstvím vody)
    • věci osobní potřeby
    • kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy, případně stanovenou částku v hotovosti 
    • pokud bude Vaše platba realizována platební kartou, doporučujeme předem ověřit výši limitu denního výběru.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

FOTOGALERIE

 


TOP